Kadın Adama Der ki;

Yayınlandı: Haziran 3, 2007 / Kategorilenmemiş

Kadın adama der ki:Tenimde bırak izlerini…

Adam kadına der ki:Tenin ateşten bir kor, küllenir dokunuşum…

Şimdi daha iyi anlıyorum ruhunun derinliklerinde yüzüme vuran öksüzlüğünü…

İçimizdeki karanlıkta ellerimizle yoklaya yoklaya tanıdığımız hayatın bizi yeniden var edişini, her geçen gün anlam kazanan ruhumuzun hoyratlığımızla körelişini…

Görüyorum ayrılık pusuya yatmış sevgili… İçimde açılan boşluğun bana verdiği acıyı, yabancılaşan bakışlarında tükenen beni anlatabilseydim sana, gitmemem adına bu denli yalvarır mıydın sevgili?

Kararlılığında ezilir yüreğim, intiharın eşiğinde kendinden geçmiş ruhumun içimi gıcıklayan çığlığıyla belki yeniden seversin umuduna sımsıkı bağlanışım bundandır sevgili…

İlk defa bakamıyorum gözlerine. İçimde korkak bir çocuğun tecrübesiz yaklaşımıyla dudaklarını okuyorum yalnızca. Her kelimende bin defa ölüp, suskunluğunda avuntular yaratıyorum kendime.

Uzaklaşıyor sesin sevgili…

Karşımda duran bedenine inatla uzaklaşıyor. Bir kez daha yüzümde patlıyor bu aşkın hazin kaderi. Silkelenip uyanmak istedikçe bu kabustan, gerçeğin kucağında buluyorum kendimi.

Nasıl başlamıştı bu hikaye? Ya da nasıl kaptırmıştık kendimizi habersizce. Umarsızca yaşıyorken birbirimizi, neydi bir anda birbirimizi tanınmaz kılan?

Hatırlıyorum bana ilk “merhaba” deyişini ve o merhabanın ardında değişen kaderimizi. Soluğunu duyuyorum sevgili, beni ilk öptüğünde hızlanan soluğunu. Teninde kaybolan gençliğimin bir kadın edasıyla yeniden varoluşumu, kadının oluşumu. Utançla karışık bir gururun ruhumu okşayışını anımsıyorum, ne kadar coşkuluyduk hayata. Başıboş düşler kurar, sabırsızca gerçekleştirmeye çabalardık. Günleri kovalardık yeni umutlarla. Sensiz geçmek bilmeyen zaman, seninle nasıl da tükenirdi?

Aldığın çiçekler çoktan soldu sevgili. Yüzümde çizgilerin var, saçlarımda da gölgen. Ne zaman aynaya baksam yorgun yüzümde seni buluyorum. Kalbimde bir sızı boğazımı düğümlüyor. Parmağımdaki halkan da olmasa bir hayale adanmış sayarım ömrümü, yani var mısın yok musun beli değil…..

Yanımdasın sevgili, bana uzak düşen yakınımda… Bilmediğim kararsızlıklar içinde pişmanlıklardasın. Bana ait olmayan başka bir hayatta kavgalardasın. İzmariti dudağını yakan sigaranın o son dumanındasın. Kulağımı çınlatan sessizliğinde kaderimizin bizi nereye sürüklediğini düşünüyorum. İçinde bulunduğumuz bu sonun ne zaman son bulacağını anlamaya çalışmak, bizi bekleyen ayrılığa daha bir düşman ediyor beni.

Ellerimi tutuyorsun sevgili

Ellerin titriyor

Sarıyorsun beni, kalbin çok hızlı atıyor sevgili

Gözlerin gözlerimde

Yeniden gelseydim hayata, en başa dönebilseydim bir kez daha yaşamak için tüm ömrümü…

Gözlerin doluyor sevgili… Sesin çatlıyor… İçim acıyor sevgili… Ruhum namluya o son kurşunu takıyor…

Ve ruhum tetiği çekiyor.

Peki neden kan akmıyor?! Neden hâlâ kalbim çarpıyor, soluk alıyor!

Ellerini tutuyorum

Ellerim titriyor

Sarılıyorum, kalbim yavaşlıyor

Gözlerim acıyla gözlerinde

Gözlerine baktığım o ilk an anlamıştım yazgımı. Tüm ömrümün senin yoluna adandığını. Seninle ikinci kez doğduğumu, seninle yaşlanacağımı ve ….

Gözlerim doluyor… Sesim çatlıyor… Ruhum kanamaya başlıyor…

Ve sen gidince bu hayatta zamanımı dolduracağımı. Zamanım dolmak üzere hissediyorum. Bir masalın sonundayız şimdi. Bir kaderin sonunda. Seninle paylaşmaksa bir ömrü, bu masalın dilden dile anlatılacak tek hatırasıdır sevgili. Seni ne kadar sevdiğimi anlaman için harcamalıydın tüm ömrünü sevgime. Oysa sen hâlâ hayattasın bak sevgili…

Gözlerim kararıyor, gözlerimdeki karanlıkta kaybolmaya başlıyorsun sevgili. Son defa sesleniyorum sana: Tenimde bırak izlerini giderken. İzlerinle dağılsın bedenim.

Tenin ateşten bir kor, küllenir dokunuşum. Pişmanlığıma hüküm giydim. Bilmedi kalbim zindanını. Bilemedi hâlâ senin beni sevdiğini…

Yaşamak kadar gerçek olan ne var? Bizi bu gerçekten uzaklaştıran aşktan başka. Kim başarmıştır ki, ömrü boyunca aşık olmaktan? Ömre ömür katan, ömürden ömür çalan; yaşama yeni yollar açan, açılan yolları çıkmazlara sokan aşk, nasıl da insanın her şeyiyle oynar?

(ben bunu eşime boşanma kararı aldıktan 1 gün sonra yazmıştım ve anında bi takım şeyler geri döndü…

hiç ummadığım kadar güzel şeyler oldu farklı şeyler gelişti ve şuan çok mutluyum….)

onu çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s