Komik Yazılar

Yayınlandı: Eylül 16, 2007 / Eğlence & Mizah
Etiketler:, ,

bal_k___ve_ku_.gif

MEMLEKETİMDEN YAŞANMIŞ DİYALOGLAR…

 


g_len.gif

YURTTAN SESLER…1- Anons Diyarbakır Havaalanı’nda THY’nin uçağı kalkacak. Görevli, yolcuları uçağa davet etmek için son anonsu yapıyor. Hoparlörlerden yükselen sözcükler şöyle:
“Sayın yolcilar! Uçak on dakka sonra kahacahtır. Polis kontrolünden gectiizz, gectizz… Gecmediz, uçah gitti, siz kaldiiz… Tikkatinize.” (Bu olay 2000 yılında gerçekleşmiştir… Kaynak: Hürriyet Gazetesi)
***
2- Anadolu’yu köy köy dolaşan müfettiş bir arkadaşımın şahit olduğu olaydır. Arkadaşım Denizli’nin köylerinden birine hurda bir minibüsle gitmektedir. Minibüste yayla köylerine giden köylüler vardır. Köylülerden biri ileride yol kenarında otlayan keçi yavrularını göstererek şoföre seslenir
“Oğlakların yanında indiriveee”. Şoför vitesi küçültür tam duracakken motor sesinden ürken keçi yavruları yol boyunca koşmaya başlarlar. Şoför de hızını yeniden artırıp oğlakların peşine düşer. Araba ile oğlaklar arasında müthiş bir kovalamaca başlar. Yaklaşık 2 kilometre sonra oğlaklar yorulur ve durur. Şoför de durup kapıyı açar. Köylü hiçbir şey söylemeden minibüsten iner.
***
3-Kartal Devlet Hastanesi’ne gece nöbetinde bir çocuk getirilir. Yapılan tetkiklerden sonra çocuğun ayağının burkulduğu anlaşılır. Hekimimiz babayı içeri çağırır ve
“Çocuğa voltaren pomat yazıyorum. Günde üç kere yedire yedire sürün” der. Aradan bir hafta geçmiştir ki aynı adam ve aynı çocuk bir kez daha gelirler hastaneye. Çocuğun ayağı davul gibi şişmiştir, suratı da morluklar içindedir.
“Doktor bey” der, “Bu çocuğun ayağı kırık.” Doktor hayretler içinde kalmıştır. Ayağın kırık olmadığını bilmektedir. Merakla sorar
“Peki verdiğim merhemi ne yaptınız?”
“Valla doktor sizin deduğunuz gibi günde üç öğün ekmeğin üstüne sürdük yedirdik, sürdük yedirdik. Yemek istemedi ama düve düve yidirdik. Gine de inmedi…”

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s