Kelebek

Yayınlandı: Mart 8, 2009 / Hayata Dair
Etiketler:

Bir gün, kozada küçük bir delik belirdi; bir adam oturup kelebeğin saatler boyunca bedenini bu küçük delikten çıkarmak için harcadığı çabayı izledi. Ardindan sanki ilerlemek için çaba harcamaktan vazgeçmiş gibi geldi ona. Sanki elinden gelen her şeyi yapmış ve artık yapabileceği bir şey kalmamiş gibiydi. Böylece adam, kelebeğe yardım etmeye karar verdi:

Eline küçük bir makas alıp kozadaki deliği büyütmeye başladi. Bunun üzerine kelebek kolayca dişari çıkıverdi. Fakat bedeni kuru ve küçücük, kanatlari buruş buruştu. Adam izlemeye devam etti; çünkü her an kelebeğin kanatlarinin açılıp genişleyeceğini ve bedenini taşiyacak kadar güçleneceğini umuyordu. Ama bunlardan hiç biri olmadı! Kelebek, hayatinin geri kalanını kurumuş bir beden ve buruşmuş kanatlarla yerde sürunerek geçirdi. Ne kadar denese de asla uçamadı. Adamın iyi niyeti ve yardım severliği ile anlayamadığı şey, kozanin kısıtlayıcılığının ve buna karşılık kelebeğin daracik bir delikten çikmak için göstermesi gereken çabanin, Tanrı’nın kelebeğin bedenindeki sıvıyı onun kanatlarına göndermek ve bu sayede de kozanın kısıtlayıcılığından kurtulduğu anda uçmasını sağlamak için seçtiği yol olduğuydu. Bazen yaşamda tam olarak ihtiyaç duyduğumuz şey çabalardır. Eğer Tanrı, yaşamda herhangi bir çaba olmadan ilerlememize izin verseydi, o zaman bir anlamda sakat kalırdık. O zaman olabilecegimiz kadar güçlenemezdik. Asla uçamazdık.


Guclu olmak istedim…
Ve Tanri beni guclendirmek icin zorluklar yolladi.

Bilgelik istedim…
Ve Tanri cozmem icin sorunlar yolladi.

Basari istedim…
Ve Tanri bana calismam icin zeka ve kas gucu verdi.

Cesaret istedim…
Ve Tanri bana ustesinden gelmem gereken sorunlar verdi.

Sevgi istedim…
Ve Tanri bana, yardimci olmam icin Sorunlu insanlar yolladi.

Iyilik isterim…
Ve Tanri bana firsatlar yolladi.

“Istedigim hicbir seyi elde edemedim…
Ama ihtiyac duydugum her seyi elde ettim.”

 

Yasaminizi korkusuzca yasayin, zorluklarin tumune gogus gerin ve onlarin ustesinden gelebileceginizi acikca gosterin. Bu mesaji dostlariniza yollayin ve onlara ne kadar deger verdiginizi gosterin. Onu ARKADAS olarak kabul ettiginiz herkese yollayin, hatta bunu size yollayan arkadasiniza bile yollayin. Eger bu mesaj size geri donerse, o zaman arkadas cemberinizin dogru dostlardan olustuguna emin olabilirsiniz.

 

Benim çıkardığım sonuç:
Yapmak mecburiyetinde olduğumuz herşeyin bir sebebi vardır

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s